ZOZNAM SCHVÁLENÝCH TYPOV

V prvom rade Vám doporučujeme obrátiť sa na oprávnené pracoviská montujúce plynové zariadenia do vozidiel.

Pre lepšiu orientáciu v ďalšom texte popis možností schválenia.

Hromadne schválené prestavby:

Zoznam hromadne schválených prestavieb automobilov na pohon plynom LPG (tiež propán bután, alebo aj autogas) nájdete podľa značky, typu automobilu, plyn. systému na stránke www.datagas.sk Kliknite na tlačítko vstúpiť do systému pre verejnosť viď obrázok vpravo.

Zoznam prestavieb nájdete po kliknutí na založku "Číselniky" "Montáže typy" (auto vyfiltrujete vpisovaním údajov do kolonky filtra Značka vozidla, Obch. názov vozidla pod záhlavím tabuľky a stlačením klávesy "enter").

Jednotlivé schválenie prestavby:

Ak ste si nenašli svoj typ automobilu v zozname hromadne schválených prestavieb, môžete Vaše auto nechať prestavať jednotlivo pomocou:

- hromadne schváleného systému plynového zariadenia

- alebo medzinárodne schválenej prestavby automobilu podľa EHK OSN 115 - tzv. retrofiný systém

- alebo jednotlivo dovezeného systému plynového zariadenia

Zoznam retrofitných systémov schválených podľa predpisu EHK 115 nájdete na stránkach www.plyn.doauta.sk

Pozor!! K retrofitnému systému musíte dostať protokol o montáži na tlačive LPGR resp. CNGR, návrh doplnkového štítku a homologizačný štítok.

Zoznam montážnych pracovísk LPG, CNG:

Zoznam pracovísk, dielní na prestavbu na plyn LPG, CNG. Ak hľadáte pracovisko (montážnu dielňu), ktoré by Vám vykonalo montáž plynového zariadenia ich aktuálny zoznam nájdete na našej stránke www.datagas.sk.

Kliknite na tlačítko vstúpiť do systému pre verejnosť viď obrázok vpravo.

Pracovisko vyfiltrujete vpisovaním údajov do kolonky filtra pod záhlavím tabuľky a stlačením klávesy "enter", alebo kliknite vpravo na F.Ak radšej hľadáte podľa mapy kliknite si v záhlaví tabuľky na mapku a príslušný okres.