PRACOVISKÁ‎ > ‎

Tlač protokolov montáže - nastavenie

uverejnené 2. 9. 2015, 4:55 používateľom info igas   [ aktualizované 4. 1. 2016, 10:16 používateľom Viliam Šedo ]
Vzhľadom na skutočnosť, že často dochádza k problémom pri tlači protokolu o montáži, zverejňujeme znovu starší článok, ktorý popisuje správne nastavenie. 
Mozilla Firefox v najnovšej verzii nastavila ako východzí spôsob zobrazenia a tlače *.pdf dokumentov svoj vstavaný prehliadač, namiesto možnosti tlačiť protokol cez Adobe Acrobat Reader. Rovnako je to u ďalších - Chrome, Opera.

Viacerí technici nás upozornili, že po poslednej aktualizácii internetového prehliadača Mozilla Firefox na verziu 19.0 sa vyskytol problém pri tlači protokolu o montáži. 
Mozilla Firefox v najnovšej verzii nastavila ako východzí spôsob zobrazenia a tlače *.pdf dokumentov svoj vstavaný prehliadač, namiesto možnosti tlačiť protokol cez Adobe Acrobat Reader. 
Vzhľadom k tomu, že pri tlači z tohto firefoxovského tlačového programu nie je možné správne nastaviť rozmery tlače a text protokolu je posunutý tak, že nezapadá do jednotlivých okienok, je potrebné zmeniť nastavenie vo Firefoxe tak, aby sa pri tlači otváral opäť do Adobe Readeru. 
Nastavenie vykonáte nasledovne:

  • v ľavom hornom rohu sa nachádza ikona s názvom Firefox, alebo textové menu

  • po kliknutí na ikonu sa otvorí menu, v ktorom kliknete na „Možnosti", alebo sa k nemu dostanete cez menu "Nástroje", "Možnosti"

  • otvorí sa vám nové okno s názvom Možnosti, kde si vyberiete záložku"Aplikácie"

  • do vyhľadávacieho riadku napíšte "pdf"

  • pod vyhľad. riadkom sa Vám zobrazí lišta "Súbory portable document format (PDF)" a v riadku vedľa neho máte možnosť vybrať si z viacerých akcií

  • tu si vyberiete možnosť "Použiť Adobe Acrobat (v aplikácii Firefox)"

Po tejto úprave budete tlačiť ako predtým kliknutím na ikonu tlačiarne na nástrojov v lište v dolnej okne prehliadača.

        

Ďalšou alternatívou je vybrať si "Vždy sa opýtať" a nechať dokument zobraziť v externom programe a pri dialógu čo s dokumentom vybrať si Adobe Acrobat Reader, alebo napr. Foxit reader.


Comments